اطلاعات تماس   International  فارسی (persian) 
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
نظرسنجی
از چه طريقي با ما آشنا شده ايد؟

موتورهاي جستجو و اينترنت
تبليغات تلويزيوني
روزنامه و مجلات
دوستان و آشنايان
تبلیغات پیامکی
نمایندگان دی کامپیوتر

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4627
 بازدید امروز : 865
 کل بازدید : 4108580
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0/3131
نرم افزار حسابداری

نحوه پشتیبان گیری را توضیح دهید.

از منوی متفرقه وارد گزینه پشتیبانی شده و گزینه مورد نظر را انتخاب کرده، تأیید می نماییم. در صورتیکه بخواهیم روی درایو خاصی پشتیبانی را انجام دهیم از گزینه f4 استفاده می نماییم و مسیر قرارگیری فایل پشتیبانی را انتخاب می کنیم . پس از پایان عملیات پشتیبانی حتی الامکان گزینه آزمایش نسخه پشتیبان نیز انجام گیرد تا از صحت فایل مطمئن شویم.

نکته: از گزینه پشتیبانی از تمام دفاتر به هیچ عنوان استفاده نمی کنیم و از هر دفتر به صورت جداگانه بکاپ تهیه می نماییم.

بازیابی اطلاعات در نرم افزار هوشمند نوین چگونه است؟

جهت بازیابی اطلاعات یا بازیابی بکاپ از منوی متفرقه-گزینه بازیابی را انتخاب میکنیم، پس از انتخاب این گزینه سیستم رمز بازیابی را می خواهد، رمز بازیابی در واقع رمز دفتری است که بازیابی در آن صورت می گیرد که از منوی متفرقه- تعریف و حذف دفاتر- نام دفاتر را انتخاب کرده اصلاح میزنیم و رمز بازیابی را یادداشت می نماییم، رمز بازیابی قابل تغییر است که به صورت پیش فرض 6 تا d  می باشد (dddddd).

پس از وارد کردن رمز بازیابی و تأیید این فرم ، وارد فرم بازیابی اطلاعات می شویم، دراین فرم مسیر بکاپ را مشخص می نماییم به خاطر داشته باشیم که فایل بکاپ را نشان نمی دهد فقط مسیر را انتخاب می کنیم از گزینه f2 تا f4 استفاده می کنیم، بازیابی از روی سی دی امکان پذیر نمی باشدو در صورتیکه بخواهیم بازیابی را از سی دی انجام دهیم بایستی محتویات سی دی را داخل یکی از درایوها کپی کرده و از طریق گزینه های f2 تاf4 بازیابی را انجام دهیم. در بازیابی برای اینکه طرح ها و دسترسی ها از دفاتر قبلی بازیابی شوند حتما تیک k را میزنیم وسپس تأیید می کنیم.

نکته: در بازیابی نام دفتری که می خواهیم بازیابی اطلاعات درآن انجام شود و نام فایل پشتیبان حتما باید یکسان باشد به عنوان مثال : نام بکاپnvn.1393 است نام لاتین دفتر و نام فارسی دفتر نیز 1393 باشد.

در صورتیکه در بازیابی یا پشتیبان گیری ارور داشته باشیم به غیر از ارورهایی که در ادامه داریم از روش زیر استفاده می نماییم:

 روی صفحه اصلی نوین میاییم بدون اینکه سندی باز باشد، تمامی اسناد و فرم ها بسته باشد، روی صفحه اصلی برنامه ctrl+alt+d را می گیریم، سیستم پیغام ریست کردن را می دهد، قبول را زده و از برنامه خارج شده و سیستم را یکبار ریست می کنیم و عملیات بازیابی یا پشتیبانی را از ابتدا آغاز می کنیم. نکته: در برنامه های چند کاربره پشتیبان گیری فقط از طریق سیستم سرور انجام می گیرد و کلاینت قابل پشتیبان گیری نیست. برای استفاده از منوی متفرقه وارد گزینه تنظیمات شده تنظیمات متفرقه را بازکرده تنظیمات 3، گزینه12 را تیک میزتیم و تأیید میکنیم.

در بازیابی ارور  ....Insert statement میدهد؟

بکاپ خود را به شرکت ارسال نموده و تا زمانی که این اطلاعات در اختیار دی کامپیوتر می باشد ، هیچ سندی ثبت نمی کنند تا بکاپ ارسالی اصلاح شده برای آنها ارسال شود . سپس فقط با بکاپی که دی کامپیوتر ارسال نموده کار می کنند.

در پشتیبان گیری پیغام میدهد نسخه پشتیبان با اصل مغایرت دارد

چک شود برنامه چند جا نصب نشده باشد.

در بازیابی ارور string or binary data would be turn cated

بکاپ را از ورژن بالاتر در ورژن پایین تر بازیابی می کند که اشتباه است و ورژن ها باید یکسان باشند.

در پشتیبان گیری یا بازیابی ارور ....Internal Query Error

چک شود برنامه چند جا نصب نشده باشد.

پشتیبان گیری ارور .....unable to create

در نام دفتر چک کنند - . \ / نداشته باشد.

در بازیابی ارور Error zip file

بکاپ خراب است.

در هنگام ثبت سند پیغام می دهد تنظیمات مالیات بر ارزش افزوده را از منوی متفرقه انجام دهید

برای این کار وارد منوی متفرقه شده گزینه تنظیمات را باز کرده از زیر منوی باز شده ، گزینه تنظیمات مالیات بر ارزش افزوده را باز می کنیم، در فرم باز شده آیتم های f5 تاf8 سمت راست و سمت چپ را یکی می کنیم .

به عنوان مثال: F5 ، حسابهای پیش فرض مالیات بر ارزش افزوده خرید است در سمت چپ آن منوی کشویی را باز کرده و گزینه مالیات بر ارزش افزوده خرید را انتخاب می کنیم و به همین منوال هر 4 آیتم را تنظیم می کنیم و تأیید می نماییم.

نکته: در صورتیکه در منوی کشویی، حسابی نشان داده نشد، از فرم مربوطه خارج شده، روی صفحه اصلی برنامه ctrl+o را می گیریم و پس از پایان عملیات از برنامه خارج شده، مجدد وارد می شویم و تنظیمات را انجام می دهیم.

در ثبت سند کالاهای امانی پیغام می دهد "به دلیل معرفی نشدن حسابهای وابسته ...........امکان ثبت وجود ندارد".

برای این کار از ثبت سند انصراف می دهیم و وارد منوی جدول حسابها شده، گزینه کدبندی دفاتر کل و معین را انتخاب می کنیم ، کد 90 موجودی کالا را انتخاب کرده، اصلاح می زنیم، دکمه f6 را زده در فرم باز شده، در پایین صفحه گزینه حسابهای وابسته امانی f6 را زده در فرم باز شده تأیید را می زنیم و تمام پنجره هایی که از قبل باز کرده بودیم را نیز تأیید کرده و از صفحه خارج می شویم و سند را مجدد ثبت می کنیم.

ارور Access Violation

یکبار از برنامه خارج شده و مجدد وارد برنامه می شویم

ارور Connection failure در کلاینت

شبکه قطع است وباید شبکه را چک کنند.

در برنامه اعداد را انگلیسی نشان می دهد یا علامت سؤال نشان می دهد یا ارور Isnot valid date

در ویندوزxp: کنترل پنل را باز کرده و گزینه Regional and language را انتخاب می کنیم ، در Tab اول گزینه کشویی را Farsi می کنیم و در  گزینه location کشور Iran را انتخاب می کنیم ، در Tab آخر نیز (Advance)، گزینه (Change system local) را انتخاب کرده و آن Farsi می کنیم.

در ویندوز 7 : کنترل پنل را باز کرده و گزینه Regional and language را انتخاب می کنیم ، در Tab اول گزینه کشویی Persian را انتخاب می کنیم و در  گزینه location کشور Iran را انتخاب می کنیم ، در Tab آخر نیز (Advance)، گزینه (Change system local) را انتخاب کرده و از تب Administrative  و Persian را انتخاب  می کنیم.

سند به تاریخ گذشته ثبت نمی کند:

در منوی متفرقه، بازسازی - مرتب کردن شماره سند را بزنید ویکبار از برنامه خارج شوید و دوباره وارد شوید.

نکته: با مرتب سازی شماره اسناد تغییر پیدا می کند اما شماره مبنا ثابت است.

در ورود به برنامه یا در برنامه ارور Midas.dll دارد؟

ابتدا در مسیر نصب برنامه چک شود که فایل Midas.dll وجود دارد یا خیر، اگر وجود ندارد سی دی برنامه را گذاشته فولدر nvn.zip را باز کرده فایل Midas.dll را کپی کرده و در مسیر نصب برنامه در فولدر nvn4 کپی می کنیم.

اگر در مسیر نصب فایل Midas.dll وجود داشت و ارور میداد: Start-> run  تایپ می کنیم Regsvr32_(یک space) مسیر میداس در برنامه

باز کردن قفل سند اختتامیه:

در منوی اسناد- لیست اسناد را باز کرده روی سند اختتامیه کلیک کرده- اصلاح را می زنیم- وCtrl+Alt+Shift+Q را زده پیغام بازکردن قفل می دهد، تأیید می کنیم و سند را حذف می کنیم.

در اجرای برنامه ارور Cannot open Data Base می دهد؟

دیتا مشکل دارد، اگر بکاپ دارند، برنامه را پاک کرده و مجدد نصب کرده و بکاپ بازیابی می کنید و اگر بکاپ ندارید، می توانید دیتا رو ارسال کنید شرکت جهت رکاوری که هزینه دارد و بازگشت اطلاعات نیز 50% است.

ارور unknown Massage

از سی دی برنامه NVN4.ZIP  را باز کرده وارد فولدر system شده و فایل import message را در دسکتاپ کپی می کنیم.

سپس از داخل cd برنامه فایل TXT را به دسکتاپ کپی میکنیم.

اگزه import message  را اجرا کرده و موارد خواسته شده را پر و تایید می نماییم :

Computer name : نام سرور

نام لاتین دفتر: نام دفتر

برنامه سفارشات دارد ولی زمانیکه تبدیل می کنیم به فروش یا خرید در اقلام کالا سند سفارش را نمیارد؟

منوی متفرقه- تنظیمات- تنظیمات متفرقه- تنظیمات2- تیک 1 زده شود و تأیید شود.

دفتر تعریف کردم اما در هتگام ورود به برنامه در نام دفاتر، دفترم نیست؟

در منوی متفرقه- تعریف و حذف دفاتر- لیست دفاتر اون دفتر تیک داره که با Space برداشته می شود.

ارور Invalid Type Convertion

در سندهاشون یک رقم بزرگ تایپ شده که باید اصلاح بشه اگر برنامه فروشگاهی است اگزه اجرایی Hazfeadadbozorgdar barcode را اجرا می کنیم برطرف می شود، اگر هم فروشگاهی نیست باید بکاپ ارسال کنند شرکت، و تا زمانی که اطلاعاتشون دست ماست سند ثبت نکنند تا زمانیکه بکاپشون رو اصلاح کنیم و براشون ارسال کنیم.

در سند حسابداری، افزودن را که باز می کنیم حساب معین را نشان نمی دهد؟

منوی متفرقه- تنظیمات- تنظیمات متفرقه- تنظیمات4- شماره 21 را تیک دار کرده و تأیید می کنیم.

در برنامه ارور ......There is already on object mind

آخرین بکاپ از اطلاعتشون داشته باشند روی صفحه اصلی برنامه باشندCtrl+o را بگیرند زمانیکه load کردن تموم شد Ctrl+u را بگیرند پس از پایان عملیات یکبار از برنامه خارج شده و مجدد وارد شوند.

در چاپ بدهکاران بستانکاران فقط یک شخص را نشان می دهد؟

یک طرح جدید ایجاد می کنیم روی مشخصات ردیف رفته، آن را باز می کنیم و هر بار روی یکی ار آیتم ها کلیک کرده و تأیید می کنیم و مجدد وارد می شویم و گزینه بعدی را کلیک کرده و تأیید می کنیم و به همین منوال تمام ردیف را انجام می دهیم وسپس طرح را تأیید کرده و فقط از این طرح چاپ می گیریم .

در انتقال به سال بعد ارور Duplicate for primary key می دهد؟

در چکها وضعیت <صادره> و <ابطال> داریم که اشتباه است باید چک از حالت ابطال خارج شود، سند برگشت چک ثبت شود وبعد ابطال شود.

ارور Column name…….?

Ctrl+u Ctrl+o

در لیست کاربران تیک ها با موس کار نمی کنند؟

با استفاده از Space تیکدار می شود یا تیکها برداشته می شوند.

موجودی اولیه را باید از کدام قسمت وارد سیستم کنیم؟

اسناد- سند افتتاحیه- موجودی کالا – انبار را انتخاب کرده، موجودی را انتخاب کرده هر کالا را انتخاب کرده و گزینه اصلاح موجودی ابتدای دوره را می زنیم و هریک از اسنادی که قبل از آن باز شده را تأیید می کنیم.

در لیست اسناد می خواهیم چکی را اصلاح کنیم پیغام می دهد شما نمی توانید؟

در لیست اسناد – جستجو را زده – جستجو در شماره چک را میزنیم شماره موردنظر را وارد کرده و تأیید می کنیم در منوی لیست اسناد مشاهده لیست را زده تا اسناد و آن چک نمایان شود- سپس از آخرین سند چک ، آن را حذف می کنیم تا به چکی برسیم که میخواهیم اصلاح کنیم، اصلاح می کنیم و بقیه اسناد را مجدد ثبت می کنیم.

برداشتن دیتا

از برنامه خارج می شویم و برنامه بسته باشد روی My computer کلیک راست کرده Manage را انتخاب می کنیم، در پنجره باز شده Services and application را باز کرده Services را انتخاب کرده و باز می کنیم و در لیست سمت راست MSSQL NVN4 که شماره سریال دارد را انتخاب کرده کلیک راست می کنیم Stop را زده، در مسیر نصب برنامه nvn4 را باز کرده فولدر Data را کپی می کنیم در مسیری که می خواهیم و سپس مجدد سرویس برنامه را Start می کنیم.

جایگزینی دیتا:

ابتدا سرویس برنامه را از مسیر بالا Stop می کنیم ، سپس در مسیر نصب برنامه در فولدر nvn4، نام data را تغییر داده وبه data1 تبدیل می کنیم وdataمورد نظر را کپی می کنیم و سپس سرویس برنامه را Start می کنیم.

در فاکتور خرید یا فروش پیغام میده جمع مبالغ بدهکار و بستانکار سند برابر نیست؟

زمانیکه شخص متفرقه انتخاب می کنیم سند در نهایت باید تسویه شود یعنی نحوه دریافت و پرداخت آن باید ثبت شود.

در ورود به برنامه ارور dll 012

اگزه را از دسکتاپ پاک می کنیم اگزه ای که در مسیر نصب برنامه در فولدر nvn4 است را جدا می کنیم اگر مشکلی نداشت روی اگزه کلیک راست می کنیم و Send to Desktop را انتخاب می کنیم.

نام کاربر و رمز عبور برنامه به صورت پیش فرض؟

نام کاربر: Novin و رمز عبور: 6تا a می باشد(aaaaaa)

ارور dll 05 یا dll 06؟

مسیر نصب برنامه را چک می کنیم در فولدر NVN4 ،چک می کنیم فولدرdll باشد اگر فولدر موجود بود فولدر را باز کرده وچک میکنیم که سه فایل dll 012، dll 06،dll 05 در آن موجود باشد اگر فولدر dll یا هریک از فایلهای داخل آن را نداشتیم باید آن را از سی دی برنامه کپی کنیم بدین ترتیب که سی دی برنامه را باز کرده nvn4.zip را باز می کنیم فولدر dll یا محتویات آن را بر می داریم .

می خواهیم در لیست اسناد تاریخ اصلاح سند با تاریخ ثبت سند یکسان باشد؟

در لیست اسناد Ctrl+Alt+ Shift+t را بگیرید.