اطلاعات تماس   International  فارسی (persian) 
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ایمیل :   
نظرسنجی
از چه طريقي با ما آشنا شده ايد؟

موتورهاي جستجو و اينترنت
تبليغات تلويزيوني
روزنامه و مجلات
دوستان و آشنايان
تبلیغات پیامکی
نمایندگان دی کامپیوتر

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2374
 بازدید امروز : 890
 کل بازدید : 4108605
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0/3125
صندوق مکانیزه فروش

نام کاربری و رمز ورود به برنامه ؟

نام کاربری:novin

رمز ورود: aaaaaa

چرا در برنامه یکسری از آیتم ها رنگ قرمز دارند و وقتی انتخاب میکنیم پیغام میده که برای انجام این کار دسترسی ندارید ؟

چون مدل برنامتون اون آیتم ها را ندارد و برای دسترسی باید آیتم هایی را که دسترسی ندارید از واحد فروش خریداری کنید تا برنامتون ارتقا پیدا کند.

برنامه را تازه خریداری کردم و چطوری اطلاعات اولیه را در برنامه تعریف کنم؟

چنانچه بخواهیم فاکتور خرید یا فروش ثبت کنیم ابتدا باید کالاهایی که قرار است خرید و فروش داشته باشیم به سیستم معرفی کنیم ،جهت تعریف کالاهای مجموعه خود از منوی زیراستفاده می نماییم:

تعریف کالا : از منوی جدول حسابها - معرفی کالاها – عملیات اطلاعاتی – اضافه را زده و

1) نام کالا را وارد میکنیم .

2) درصد مالیات و درصد عوارض را وارد میکنیم.

3) واحد کالا را مشخص میکنیم که بر حسب این واحد قرار است فروش داشته باشیم.اگر بخواهیم کالا را با واحدهای دیگر به فروش برسانیم باید برای آن واحد 2 و واحد 3 نیز تعریف کنیم. یکسری از واحدها بطور پیش فرض برای سیستم تعریف شده و برای اضافه کردن واحدهای کالای دلخواه از منوی جدول حسابها – اطلاعات عمومی – انواع واحد کالا میتوانید استفاده کنید.

4) ضریب تبدیل : واحد 2 به 1 یعنی مقداری که در واحد 2 تعریف کردیم نسبت به واحد 1 چقدر است . به طور مثال ما یک بسته 6 تایی داریم. واحد 1:عدد و واحد 2 :بسته می باشد و ضریب تبدیل واحد 2 به 1 ، مقدار 6 میباشد.واحد 3 به 1 هم به همین ترتیب. واحدها به ترتیب از کوچک به بزرگ تعریف میشوند .بطور مثال : 1.عدد 2.بسته 3.کارتن

5) نقطه سفارش : اگر بخواهیم کالایی به تعداد مورد نظر همیشه در انبار موجود داشته باشیم ، آن تعداد را در این گزینه وارد مینماییم و سیستم بصورت اتوماتیک در صورت کمترشدن موجودی در زیر نقطه سفارش در گزارشات به ما اعلام میکند.

6) نوع قیمت گذاری : سیستم بطور پیش فرض یک قیمت گذاری به نام "عادی" تعریف کرده که در جلوی عادی مبلغ فروش را وارد میکنیم . اگر بخواهیم قیمت گذاری های متفاوت داشته باشیم و کالا را با مبالغ مختلف به فروش برسانیم باید قیمت گذاری ها را تعریف کنیم. به این روش: از منوی جدول حسابها- اطلاعات عمومی – معرفی انواع قیمت گذاری – عملیات اطلاعاتی – اضافه را زده و یک نام دلخواه میدهیم مثلا "فروش فوق العاده" و در صورت تعریف ، علاوه بر عادی ، این گزینه نیز اضافه میشود و جلوی آن مبلغ دیگری تعریف میشود.

7) نام گروه : اگر گروه کالایی را تعریف کرده باشیم ، وقتی کالا را معرفی میکنیم باید تیک گروه کالای مربوطه را بگذاریم.

تعریف اشخاص : در این قسمت برای افرادی که کنترل حسابهای آنها ضروری است و برای آنها فاکتور صادر میکنیم باید شخص تعریف کنیم بنابراین طرف حسابهایی که قرار است با آنها خرید و فروش داشته باشیم را تعریف میکنیم. به این طریق :

جدول حسابها – تعریف اشخاص – عملیات اطلاعاتی – اضافه را زده و در منوی باز شده مشخصات شخص را وارد میکنیم . برای اینکه فقط فیلدهای اجباری را وارد کنید ، روی دکمه تائید کلیک کنید تا یک اخطار به رنگ قرمز ظاهر شود و فقط آن فیلدها را وارد کنید. لازم به تذکر است که برای اینکه به اداره مالیات گزارش بدهیم باید "اطلاعات مالیاتی" پر شود.ﺍﺭﻭﺭ ﺩﺭ ﻟﻴﻨﻚ ﺑﺎ ﻧﻮﻳﻦ (ﭘﻴﻐﺎﻡ ﺗﻨﻈﻴﻤﺎﺕ ﻧﻮﻳﻦ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ). در متفرقه ---تنظیمات پیام کوتاه نام سرور را از computer name وارد نمایید. در قسمت نام دفتر نام لاتین ﺩﻓﺘﺮ ﻧﻮﻳﻦ ﺭﺍ ﻭﺍﺭﺩ ﻧﻤﺎﻳﻴﺪ .ﺩﺭ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺳﺮﻳﺎﻝ ﻫﻢ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺳﺮﻳﺎﻝ ﻗﻔﻞ ﻧﻮﻳﻦ ﺭﺍ ﻭﺍﺭﺩ ﻛﺮﺩﻩ ﻭﻧﺎﻡ ﻛﺎﺭﺑﺮ ﻭ ﺭﻣﺰ ﺑﺎﺯﻳﺎﺑﻲ ﺩﻓﺘﺮ ﻧﻮﻳﻦ ﺭﺍ ﻧﻴﺰ ﻭﺍﺭﺩ ﻣﻲ ﻛﻨﻴﻢ .

طریقه موجودی دادن به کالا

به 2 طریق کالا را در انبار موجودی میدهیم :

موجودی ابتدای دوره :

برای دادن موجودی ابتدای دوره از منوی اسناد – سند افتتاحیه – سند افتتاحیه کالا وارد میشویم و عملیات اطلاعاتی را زده و سپس اضافه و در صفحه باز شده ابتدا نام کالا را اتخاب میکنیم.به این ترتیب که جلوی نام کالا کلید space میزنیم یا با ماوس روی منوی سبز رنگ سمت چپ کلیک میکنیم تا لیست کالاها باز شود.سپس مقدار را وارد میکنیم یعنی تعداد موجودی که در انبار داریم. اگر برای کالایی چند واحد تعریف کردیم باید مقدار 1 و 2 و 3 را هم باید وارد کنیم. سپس مبلغ واحد را وارد میکنیم.مبلغ نهایی نیز مبلغی می باشد که از (مقدار 1 * مبلغ واحد) بدست می آید.

نکته : مبلغ واحدی که در سند افتتاحیه کالا وارد میکنیم مبلغ خرید میباشد.

موجودی با خرید کالا :

وقتی برای کالایی سند خرید زده شود ، موجودی آن کالا به انبار اضافه میشود. طریقه زدن سند خرید به این طریق است : از منوی اسناد – اسناد خرید و فروش – فاکتور خرید را باز می کنیم و عملیات اطلاعاتی را زده و اضافه را زده و ابتدا F3 را زده و جلوی نام شخص کلید space میزنیم و نام فروشنده را انتخاب میکنیم. سپس با كليك بر روي گزينه عمليات اطلاعاتي- اضافه(F4) در پنجره كالا اطلاعات را وارد نموده، سپس براي ثبت اطلاعات تاييد نماييد.

نحوه ی ارائه گزارش TTMS به اداره مالیات

گزارشی است که خرید ها ، فروشها و درآمدهای شرکتها و موسسات در طی یک دوره سه ماهه درآن جمع آوری شده است که مودیان مالیاتی با استفاده از نرم افزار TTMS مجبورند هر فصل این گزارش را درقالب یک فایل اکسس به اداره مالیات تحویل دهند. برای داشتن گزارش TTMSازاین قسمت استفاده می کنیم.

وارد منوی گزارشات - گردش وموجودی کالا- گزارش فصلی TTMS شده و در این قسمت میتوان به تاریخ (F1) و سند (F2) محدود کرد، اطلاعات را وارد و برای دریافت گزارش تایید کنید. 

از فرم باز شده روی انتقال به فایل اکسس کلیک کرده و مسیر فایل را تعیین می کنیم و تایید می نماییم، فایل ایجاد شده را به اداره دارایی ارائه تحویل می دهیم.

نکته : دقت داشته باشید برای ارائه گزارش به اداره مالیات حتما باید اشخاصی که در سیستم معرفی نموده اید دارای کد ملی و شماره اقتصادی باشند.

گزارش TTMSی که بصورت فایل اکسس ذخیره کردیم باید در نرم افزار TTMSی که دانلود کرده ایم ، لینک شده و به اداره مالیاتی ارسال شود.

نرم افزار TTMS در سایت برای دانلود و نصب و راهنما قرار داده شده.

میخواهم قیمت فروش بطور پیش فرض در فاکتورفروش بیفته ؟

وقتی در معرفی کالای مورد نظر، قیمت واحد را وارد کنیم بصورت خودکار در فاکتور فروش قرار میگیرد.

نحوه ی پشتیبان گیری از اطلاعات ؟

در اين قسمت ميتوانيد از اطلاعات موجود پشتيباني تهيه نماييد تا در صورتي كه به اطلاعات نياز داشتيد بتوانيد آنرا بازيابي نماييد.با كليك بر منوی متفرقه - پشتيباني پنجره پشتيباني اطلاعات باز شده مسير پشتيباني را مشخص نموده سپس تاييد نماييد.

در مسیر مشخص شده یک فایل با پسوند(Dayco.( ایجاد میشود. مانند:

نکته : هر روز هنگام خروج از برنامه حتما از اطلاعات خود پشتیبانی تهیه کنیدچون اگر به هر دلیل برنامه شما یا ویندوز شما به مشکل برخورد کند شرکت هیچگونه مسئولیتی قبول نمیکند.

نحوه ی بازیابی بکاپ ؟

در اين قسمت ميتوان به بازيابي فايل پشتيباني پرداخت. (توجه نمایید برای بازیابی اطلاعات وارد دفتر جدید شوید که خالی از اطلاعات است.) نکته : نام دفتر خالی و بکاپی که قرار است بازیابی شود باید یکی باشد.

با كليك بر منوی متفرقه - بازيابي وارد پنجره بازيابي اطلاعات شده، مسير فايل را مشخص نموده سپس تاييد نماييد.

برای چاپ سندها مخصوصا فاکتور فروش باید از چه راهی این کار را انجام بدم ؟

برای چاپ هر سندی باید در سند مربوطه از عملیات گرید – چاپ اطلاعات را زده و وارد صفحه ی لیست گزارشات میشویم که طرح در آن قرار گرفته است و اگر بخواهیم طرحی را به دلخواه خود طراحی و یا ویرایش کنیم میتوان از عملیات اطلاعاتی ، گزینه اضافه یا ویرایش را زد.

نکته : داخل CD نصب برنامه ، پوشه ای به نام Sample Report وجود دارد که تمامی طرحها داخل آن قرار گرفته است.برای اینکه این طرحها را به برنامه منتقل کنیم ودر لیست گزارشها قرار بگیرد و از آنها بتوانیم چاپ داشته باشیم باید از این راه عمل کنیم :

در هر قسمت از اسناد ، بطور مثال در فاکتور فروش باید عملیات گرید – چاپ اطلاعات را بزنیم که صفحه لیست گزارشات باز میشود و سپس عملیات پیشرفته را زده و گزینه خواندن از فایل را انتخاب میکنیم ومسیر CD برنامه را داده و پوشه Sample Report را باز و تک به تک طرحها را انتخاب ونام دلخواه میدهیم و اینگونه به لیست گزارشات اضافه میشود.

ویندوز 8 را داریم و موقع نصب به ارور Type Mismatch برمیخوریم ؟

از سایت ftp.daycomputer.com قسمت software ، پوشه Dotnet را باز کرده و با توجه به مدل ویندوز خود فایل مربوطه را دانلود کرده و نصب نمایید و سپس شروع به نصب برنامه صندوق مکانیزه نمایید.

نحوه جایگزینی ورژن ؟

وقتی برای ارتقا برنامه فایلی را ارسال میکنند ، ابتدا فایل را دانلود کرده و سپس از حالت zip(فشرده) خارج کرده و تمامی محتویات آن را در پوشه pos واقع در مسیر نصب برنامه کپی و جایگزین مینماییم(copy and replace) و سپس برنامه را از همین مسیر باز کرده و آیکون آن را send to desktop میکنیم و سری ساخت برنامه در پایین صفحه باید به آخرین ورژن تغییر کرده باشد.

من تعداد زیادی سند زدم ولی نمیتونم سندهامو در لیست اسنادم ببینم ؟

بطور مثال برای دیدن اسناد خرید و فروش از منوی اسناد – لیست اسناد – مشاهده و اصلاح اسناد خرید و فروش را زده و در این منو سندهایی که طی 10 روز اخیر زده شده ، نشان داده میشود و برای دیدن تمامی اسناد به این ترتیب عمل میکنیم :

از منوی اسناد – لیست اسناد – مشاهده و اصلاح اسناد خرید و فروش – عملیات پیشرفته – محدوده را زده و فقط روی دکمه "تائید" کلیک میکنیم و کل اسناد نمایش داده میشود.

نحوه ی تعریف و فروش کمیسیون ؟

از منوی جدول حسابها – درآمدها – معرفی خدمات ، کمیسیون را تعریف میکنیم و در فاکتور فروش ، در قسمت کالا/خدمات ، کمیسیون را انتخاب و فروش انجام می دهیم.